Logo

Maďarsko 2019

Michal Latocha
Michal Latocha
30.04.2019

Ahoj,
tak jsme s kamarádem podnikli podzimní, týdenní výpravu do zahraničí. Jednalo se o mou oblíbenou cca 380 ha svazovku.
Výprava nezačala velice dobře. Ve 3h ráno jsme měli vše nabalené, ale jediné co jsme zapomněli zkontrolovat byla elektrická koncovka od přívěsu. Takže, věci zpátky do garáže, v 8 ráno koupit redukci na koncovku a hurá směr Hungary.
K vodě jsme dojeli skoro za tmy, takže jsme vybalili věci, vyvezli pruty a hurá do postele. Druhý den jsem si všiml, že jsem nechal mé oblíbené boilie Red-bomb doma. Smůla se mi lepila na paty dál, ale měl jsem s sebou ostatní 3 druhy Sweet-fruit, Squid-fish a novinku Worm.
Počasí nám moc nepřálo a tak, až třetí den jsem se šel projít kolem štěrkovny, zda se daří alespoň jiným rybářům, jelikož jsem zatím měl akorát jeden záběr a to od sumečka amerického. Vypadalo to, že kapři jsou spíš v druhé části jezera, proto jsme neváhali a ještě v ten den se do večera přestěhovali na nové místo.
Nové místo, nové šance. Bohužel i na tomto místě jsem se trápil, ale parťák mi svými úlovky 22 a 19kg ukázal, že zde ryby jsou, jen bylo třeba je na velké ploše najít. První záběr jsem dostal až sedmý den. Sám jsem tomu nemohl uvěřit, ale opravdu, ozval se můj hlásič. Z 13,6 m hloubky jsem podebral první rybu této výpravy a to 9-ti kg šupíka. Radost jsem měl jako malý kluk, ale když jsem tento prut zavážel na původní místo, kde mi přišel záběr a vtom, se mi rozjel druhý prut. Bohužel jsem přijel pozdě a o rybu přišel. Další den jsem dostal poslední záběr výpravy. Po dlouhém boji jsem podebral 19 kg lysce, který mi udělal radost.
Jak už to na rybách bývá, ne vždy se daří, ale nakonec jsem odjížděl spokojený. I když přiznávám, že sedmý den před prvním záběrem jsem byl přesvědčený, že jedu domů.
Díky Martine, že jsi mě přesvědčil, abych zůstal.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Malá svazovka v podání 19,8kg 2019

Zdravím, tak jsem se po delší době konečně dostal na čtyřdenní výpravu, na jednu menší svazovku. Boilie jsem zvolil Sweet-fruit a Squid-fish. Jelikož teploty byly vysoké, nečekal jsem velkou aktivitu, proto jsem krmil pouze par kuličkami k montáži. Druhý den ráno přišel první záběr od kapra 76 cm, po něm následovaly další záběry od kaprů…

První podzimní výprava 2019

Ahoj, tak jsem podnikl první podzimní výpravu. Dlouho jsem se rozhodoval, kde tuto výpravu zahájím, ale nakonec za mě rozhodlo počasí. Jelikož hlásili teploty nad 20°C, rozhodl jsem se pro svazovou štěrkovnu s průměrnou hloubkou cca 2m. Volba boilie padla na osvědčený Squid-Fish a na testovací novinku pro rok 2020 (Worm). Po příjezdu k vodě,…

Předvánoční lov ryb 2019

Ahoj, tak je tady předposlední článek této sezóny. Jednalo se o mou letošní, poslední, víkendovou výpravu na oblíbenou 240ha svazovku. I když se teploty pohybovaly nadprůměrně vysoko, teplota vody byla kolem 4°C. Od pátku do neděle se mi podařilo ulovit 5 kaprů. Sice cely mokrý a promrzlý, ale spokojený jsem 22.12 podebral 11kg šupináče, kterému…

Diskuze k článku

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odeslat komentář