Logo

O nás

Zde naleznete informace o autorovi, o podstatě Latis baits a o důležitých členech týmu.

O mně

Jmenuji se Michal a pocházím z Moravskoslezského kraje. Od raného věku se věnuji převážně sportovním aktivitám a rybolovu, kterým se aktivně věnuji dodnes. Přestože, nikdo z naší rodiny není rybářem, mě to už od mala táhlo k vodě. V první třídě jsem si za samé jedničky mohl vybrat svůj první prut, na který jsem se učil chytat ryby. Ve svých jedenácti letech, díky rybářského lístku jsem se stal oficiálním členem rybářského svazu.

Do svých 14let jsem se věnoval spíše lovu na vláčenou a z menší části na položenou. O rok později jsem podnikl svou první výpravu a začal se zajímat o moderní metodu lovu na boilie. Výroba mě bavila natolik, že hotové boilie od jiných firem mě přestalo zajímat.

Klíčový okamžik

Rok 2011, co se týče rybářské stránky, byl pro mě klíčový. Zúčastnili jsme se mého prvního, obtížnějšího závodu (Junior cup 2011) na Asuanu. Tyto závody mi daly nejen hodně zkušeností, ale i bližší spolupráci s firmou MAXCARP, pro kterou jsem chytal 6let.

Postupně plynul čas a touha posunout se dál, mě motivovala nebýt závislý na ostatních firmách a pokusit se o vlastní výrobu boilie. Založení Latis Baits, bylo inspirováno velkou poptávkou kamarádů aj. Velkou zásluhu má i Jakub Hladký (www.rybo.cz), který si pro vlastní chytání vybral moje boilie, napříč velké nabídky od konkurenčních výrobců, přičemž mě inspiroval k domácí výrobě nejen pro sebe. 

O Latis baits

Latis baits, není žádna firma, nebo velkovýrobna krmení pro ryby. Jedná se o domácí výrobu boilie bez konzervantů a dalších nezbytných věcí pro rybolov.

Cílem je založit komunitu přátel z různých krajů ČR, kteří si navzájem dokážou poradit, kde, jak a na co chytat, aniž by museli s sebou nosit nespočet druhů krmení od různých značek. A taky proto, abychom si rybolov usnadnili a věnovali se spíše samotnému rybolovu, než volbou boilie. V nabídce budou pouze 4 druhy boilie, které lze kdykoliv a dle potřeby upravit.

Prioritou Latis baits, není do budoucna vyrábět x tun krmení jako u ostatních značek, ale soustředit se na kvalitu produktů a spokojenost rybářů.

Jakub Hladký

Písek, Jihočeský kraj

Jsem rybář od dětství. Chytal jsem na dědovo chatě Berounce u Rokycan a také v Praze na ú.n. Džbán. Vyrůstal jsem v Praze, ale pak jsem se odstěhoval do Jižních Čech. Mé aktuální domácí revíry jsou Otava a otavské rameno orlické přehrady. Splnil jsem si rybářský sen a odstěhoval jsem se do rybářského ráje.

S Michalem jsme se seznámili, když jsem na svém blogu hledal malovýrobce boilies. Nechtěl jsem už chytat na komerční kuličky. Jak k seznámení došlo si můžete přečíst v článku, který jsem k této příležitosti sepsal.

Od té doby jiné boilies nepoužívám. Skvěle mi vyhovují, naučil jsem se s nimi pracovat a jsem na ně úspěšný v každém ročním období a ještě si nemusím vybírat z mnoha nakoupených druhů. Prostě ideální stav.

Tvořím rybářský podcast

Milan Václavík

Dobromilice, okr. Prostějov

 Celý život pracuji na železnici, prošel jsem různými provozními profesemi až po řízení firmy. Rodina, manželka, syn, vnuk, dům, zahrada, psi. Jelikož práce s lidmi mě psychicky unavovala, hledal jsem způsob, kde se nabít. Našel jsem ho v rybařině. Pobyt v přírodě a velká paleta možností způsobu lovu jsou krásným relaxem zároveň. Stejně tak si cením přátelství, která díky rybařině vznikla.

Chytám převážně na řece Moravě, která nabízí hodně druhů ryb a někdy dokáže odměnit některým ze svých pokladů. Podobně jako Amur, kterého jsem vytáhl na 1 zrnko kukuřice na feeder, vlasec 20. Kombinuji klasickou kaprařinu a feeder a stejně tak i nástrahy, od červů a hnojáčků po pelety a boilies.

Michal Málek

Nové Sedlo u Lokte

Zabývám se převážně výrobou kuchyní a moderních interiérů. K mým zálibám, ale teď patří hlavně rybařina, jsem i vášnivý lyžař, mám všeobecně kladný vztah ke sportu. Nicméně, mým největším koníčkem jsou mé, dvě skvělé děti, které mě zaměstnávají nejvíce.

 K rybařině jsem se vrátil zhruba po 15 letech. Celé dětství jsem trávil s tátou na Nechranické přehradě, závodil jsem 4roky v rybolovné technice (v hodech na zavodněné terče, zavážím i muškou). Před čtyřmi lety, jsem v jeden večer vyrazil se sousedem na menší svazovku na ryby, chytil jsem dva kapry na jeho prut a vášeň se rozhořela naplno znova. Nyní jsem už opět plně vybaven a užívám si každý den u vody. Nejčastěji chytám na našich blízkých svazových rybnících, zhruba třikrát do roka z důvodu klidu navštívím s dětmi i jednu oblíbenou soukromou vodu. Co se týče mých plánů a rybolovu, nechávám tomu plně volný průběh, pokud klapnou nějaké závody, určitě se dle času zúčastním.


Sebastian Michalik


Bystřice, okr. Frýdek-Místek

Momentálně studuji na gymnázium. Mnoho mého času mi zabírá hokej, který hraji od svých 7 let za Třinec. Téměr svůj veškerý volný čas věnuji rybařině.

K rybařine mě dovedl můj taťka, který je taky rybářem. Své první rybářske zkušenosti jsem nabíral na místím rybníčku lovem duháku se splávkem. Momentálně raději chytám potočáky z řeky, ale největší část mé rybařiny stanoví kaprařina. Nejraději chytám na malých revírech plných vázek a překážek. Vyhledávám místa, kde mám u vody klid a kde mě nikdo neruší. K vodě nejdu nachytat, ale vypozorovat chování ryb a pochopit jejich chování.

Máte jakékoliv dotazy?

Potřebujete poradit s výběrem? Chcete namíchat individální směs?

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů Odeslat